Jzyk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) Jzyki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF cieki edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wicej
Start arrow Osiągnięcia
Osiągnięcia
Mistrzostwa Polski w informatyce Drukuj Email
Wpisał: Robert Stasiak   
05.11.2007.
29 października 2007r. 30 uczniów z różnych klas i szkół Zespołu Szkół w Żychlinie wzięło udział w zmaganiach eliminacji szkolnych Mistrzostw Polski w Informatyce.  Uczniowie odpowiadali na pytania testowe  ( 50 pytań) oraz kreowali program w języku programowania i opisywali tworzenie makroinstrukcji w pakiecie biurowym. Najlepsze wyniki uzyskali:

- w pionie liceum ogólnokształcącego:

  • Kamil Woźnicki - 2b LO,
  • Bartłomiej Porębski - 3b LO,
  • Patrycja Walczak - 2b LO,
  • Przemysław Szymczak - 2b LO;

- w pionie technikum elektronicznego:

  • Michał Albiniak - 2 TE,
  • Łukasz Ozyra - 2 TE,
  • Robert Kiełbasa - 4 TE,
  • Dominik Garstka - 2 TE.

Ww. uczniowie reprezentowali nasz zespół szkół w eliminacjach powiatowych w Kutnie, które odbyły się 07 listopada 2007r. W zmaganiach tych, w których rozgrywano 5 konkurencji przez ponad 6 godzin, nasi reprezentanci osiągnęli bardzo dobre wyniki. Kamil Woźnicki zajął w klasyfikacji ogólnej 2 miejsce, otrzymał tytuł wicemistrza powiatu, nagrodę rzeczową i będzie reprezentował województwo łódzkie od razu w finale ogólnopolskim. Bartek Porębski zajął w klasyfikacji ogólnej 6 miejsce i otrzymał wyróżnienie. Drużyna naszego zespołu szkół zajęła drużynowo bardzo wysokie 2 miejsce i otrzymała tytuł drużynowego wicemistrza powiatu. Inni nasi reprezentanci również osiągnęli wysokie wyniki w poszczególnych konkurencjach. Wielkie gratulacje.  Smile

 
Zmieniony ( 06.12.2007. )
 
Kolejna Wymiana Młodzieży Drukuj Email
Wpisał: Robert Stasiak   
16.10.2007.
W dniach 3 - 11 pażdziernika 2007  młodzież z Zespołu Szkól w Żychlinie oraz ze szkoły w Eindhoven w Holandii  wzięła udział we wspólnych warsztatach interkulturowych pod hasłem  „Ta sama kultura odmienna natura”. Warsztaty odbyły się w ramach wymiany międzynarodowej finansowanej ze środków programu  „ Młodzież w Działaniu”. Wspólne warsztaty były  sposobem na przełamanie stereotypów, przeciwdziałanie  dyskryminacji i promowanie postaw tolerancji. Głównym celem projektu było poznanie młodych ludzi o różnych pasjach, zainteresowaniach i poglądach.

W trakcie warsztatów interkulturowych każdy z uczestników  miał możliwość poznać ludzi z innego kręgu kulturowego, uświadomić sobie różnorodność kultury europejskiej i zrozumieć kulturowe podobieństwa i różnice między ludźmi. Dzięki tym działaniom uczestnicy zrozumieli  funkcjonowanie stereotypów. Jednym z rezultatów wymiany są nakręcone przez uczestników teledyski propagujace szacunek dla odmienności kulturowej. Młodzi ludzie poprzez działania związane z przygotowaniem i realizacją projektu zdobyli szereg nowych umiejętności przydatnych w dalszej edukacji. Nauczyli  się komunikować z innymi ludźmi, być otwartymi na problemy innych, rozwinęli umiejętność współpracy w grupie. 

Zmieniony ( 06.12.2007. )
 
Znak jakości Interkl@sa Drukuj Email
Wpisał: Robert Stasiak   
24.05.2007.

W portalu Interkl@sa została opublikowana lista szkół, które w bieżącym roku szkolnym otrzymają prestiżowe wyróżnienie Znak Jakości Interkl@sa 2007. W tym roku Znak Jakości Interkl@sa przyznawany jest już po raz szósty. To prestiżowe wyróżnienie uzyskują szkoły, które przygotowują uczniów do swobodnego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym, zgodnie z najwyższymi światowymi standardami.
W skład Kapituły Znaku Jakości wchodzą wybitne osobistości polskiej kultury, nauki i polityki: Krystyna Janda, Jan Madey, Andrzej Blikle, Grażyna Staniszewska, Aleksander Wolszczan, Andrzej Zoll, Kazimierz Marcinkiewicz, Marek Borowski, bp Tadeusz Pieronek, Aleksander Łuczak, Maciej Sysło, Andrzej Burewicz, Peter A. Bruck, Łukasz Wojtasik, Edwin Bendyk.

Z przyjemnością informujemy, że wśród 20 laureatów tegorocznej edycji znalazł się ZESPÓŁ SZKÓŁ W ŻYCHLINIE. 

 
Znak jakosci Interkl@sa Drukuj Email
Wpisał: Robert Stasiak   
25.03.2007.

Zespół Szkół bierze udział w konkursie "Znak jakości Interkl@sa". W tym celu powstała nowa strona internetowa z prezentacjami szkoły. 

Podstronę można znaleźć tutaj  
 

Znak Jakości Interkl@sa to ogólnopolska inicjatywa, której głównym celem jest promowanie szkół przygotowujących uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym, zgodnie ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej.
W szkole ze Znakiem Jakości Interkl@sa:
uczniowie i nauczyciele wykorzystują komputery i sieć Internet do wyszukiwania, selekcjonowania i celowego wykorzystywania informacji.
Biblioteka szkolna jest miejscem dostępu do Internetu oraz zasobów edukacyjnych i źródeł informacji.
Nauczyciele i uczniowie opracowali i wdrożyli program bezpieczeństwa w Sieci. Nauczyciele stosują technologię informacyjną, w tym możliwości sieci Internet, w pracy dydaktycznej. Personel administracyjny oraz kadra kierownicza stosuje komputery w administrowaniu i zarządzaniu szkołą. Uczniowie uczestniczą w międzyszkolnych konkursach i olimpiadach, w których komputer i Internet są elementami zadań konkursowych, itd. Jest to prestiżowe wyróżnienie - ciekawe czy je otrzymamy?

Zmieniony ( 25.03.2007. )
 
Konkurs IPN Drukuj Email
Wpisał: Robert Stasiak   
25.03.2007.
Barbara Wrzesińska - uczennica klasy IIIb LO została zakwalifikowana do ogólnopolskiego etapu konkursu historycznego organizowanego przez IPN pt. "Nadzieje i rozczarowania... Społeczeństwo polskie w czasach Gomułki i Gierka. Doświadczenia świadka historii." Barbara została jednocześnie laureatem II etapu konkursu.
Zmieniony ( 31.05.2007. )
 
Projekt astronomiczny Drukuj Email
Wpisał: Robert Stasiak   
12.03.2007.

 W  dniu 3 marca 2007 grupa uczniów Zespołu Szkół w Żychlinie  z pomocą nauczyciela  fizyki p. Ryszarda Zimnego przygotowała otwarty  wieczór  astronomiczny połączony z obserwacją  całkowitego zaćmienia Księżyca. Na program wieczoru złożyła się recytacja wierszy o tematyce  astronomicznej ( połączona  z prezentacją multimedialną  ) oraz   wystąpienie  p. Piotra  Urbańskiego prezesa Towarzystwa  Obserwatorów Słońca, który omówił działalność Towarzystwa i przedstawił  podstawowe wiadomości związane z fizyką Słońca  i jego obserwacjami. Wieczór zakończyła obserwacja  zaćmienia  Księżyca, która  była przeprowadzana na  dziedzińcu  szkoły z wykorzystaniem teleskopu  zwierciadlanego  systemu Newtona  “Sky-Watcher “ o średnicy  lustra  200 mm.

Zmieniony ( 12.03.2007. )
 
Kilka słów o szkole Drukuj Email
Wpisał: Robert Stasiak   
19.02.2007.

Zespół Szkół w Żychlinie ma wielkie tradycje w nauczaniu przedmiotów zawodowych z branży elektrycznej, mechanicznej i elektronicznej. Szkoła powstała tuż po II wojnie światowej, na początku jako szkoła przy zakładach maszyn elektrycznych i transformatorów EMIT w Żychlinie, kształcąc kadry naukowe i pracowników dla ww. zakładów.

Zmieniony ( 19.02.2007. )
Więcej…