Jzyk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) Jzyki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF cieki edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wicej
Start arrow Publikacje metodyczne
Publikacje metodyczne
Publikacja: Kompresja plików multimedialnych Drukuj Email
Wpisał: Robert Stasiak   
27.12.2007.
W artykule są przedstawione sposoby kompresji plików multimedialnych.

 

link
Zmieniony ( 27.12.2007. )
 
Publikacja: Multimedia na stronach WWW Drukuj Email
Wpisał: Robert Stasiak   
27.12.2007.

Internet systematycznie staje się medium coraz bardziej multimedialnym. Chyba każdy zetknął się z chociaż jedną stroną WWW zawierającą jakieś materiały dźwiękowe czy wideo, każdy też, jeżeli nawet nie oglądał, to przynajmniej słyszał o transmisji wideo na żywo przez sieć. Choć wciąż zbyt mała przepustowość łączy cały czas ogranicza możliwości pełnego wykorzystania multimediów to obrazów, dźwięku, animacji i filmów w Sieci jest coraz więcej. Referat przybliża zagadnienia multimediów na stronie WWW pod względem technicznym, omawia sposoby przełożenia przygotowanych multimedialnych informacji na grunt Internetu, w celu dotarcia do jak największej grupy klientów.

 

link
Zmieniony ( 27.12.2007. )
 
Publikacja: Formaty plików multimedialnych Drukuj Email
Wpisał: Robert Stasiak   
27.12.2007.

Cyfrowe obrazy, dźwięki oraz filmy mogą być zapisane w bardzo wielu różnych formatach. Poniżej zostaną przedstawione najczęściej wykorzystywane w praktyce formaty zapisu w/w danych w plikach.

 

link
Zmieniony ( 27.12.2007. )
 
Publikacja: Cyfrowy obraz, dźwięk, film Drukuj Email
Wpisał: Robert Stasiak   
27.12.2007.

Cyfrowe mapy bitowe, dźwięk, wideoklipy można zrobić samodzielnie, ściągnąć z sieci lub zakupić. Poniżej zostaną przedstawione najważniejsze dane o systemach zapisu, sposobach przetwarzania multimedialnych informacji oraz podstawowe pojęcia związane z nimi związane.

 

link
Zmieniony ( 27.12.2007. )
 
Publikacja "Uzależnienie od komputera" Drukuj Email
Wpisał: Robert Stasiak   
25.03.2007.

Uzależnienie od komputera i Internetu staje się powoli takim samym problemem, jak alkoholizm czy zażywanie narkotyków. Jest jednak niezbyt dobrze znane i słabo zbadane. Tylko nieliczni naukowcy zajmują się tym problemem. Po raz pierwszy problem uzależnienia od komputera poruszono w 1996 roku na konwencji Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego w Toronto. Doktor Kimberly Young z Uniwersytetu w Pittsburgu przedstawiła wyniki swoich badań nad grupą 496 aktywnych użytkowników Internetu, którzy zgłosili się dobrowolnie. Wielu z nich przyznało, że spędza przed komputerem lub w sieci 10, a nawet więcej godzin dziennie, zaniedbując tym samym rodzinę, przyjaciół, obowiązki zawodowe czy szkolne.

 

link
Zmieniony ( 25.03.2007. )
 
Publikacja "Nobel matematyczny" Drukuj Email
Wpisał: Robert Stasiak   
25.03.2007.

Każdy z nas wie, że co roku, jesienią, przyznawane są międzynarodowe Nagrody Nobla. Odpowiedzialna jest za to szwedzko-norweska fundacja z siedzibą w Sztokholmie, założona w 1900 roku w celu prawidłowego i rzetelnego realizowania testamentu Alfreda Nobla. Według jej zasad oraz postanowień testamentu z dochodów fundacji Nobla przyznaje się corocznie pięć równej wielkości międzynarodowych Nagród Nobla za wybitne osiągnięcia naukowe oraz za działalność na rzecz zbliżenia między narodami (Pokojowa Nagroda Nobla). 

Dlaczego więc wśród nich zabrakło matematyki?

 

link
Zmieniony ( 25.03.2007. )
Więcej…
 
Publikacja: "Innowacja jako narzędzie przedsiębiorczości małej firmy" Drukuj Email
Wpisał: Jerzy Janczewski   
19.02.2007.

   W małych zakładach naprawczych serwisujących samochody wprowadza się coraz częściej innowacje produktowe, technologiczne, organizacyjne, przy czym większość nich wykazuje cechy innowacji ekologicznych. Takie trendy w sektorze są zarówno wynikiem zmiany świadomości innowacyjnej przedsiębiorców, jak również podniesienia poziomu wiedzy.

Zmieniony ( 19.02.2007. )
Więcej…
 
Publikacja: "Zasady tworzenia programu wychowawczego" Drukuj Email
Wpisał: Robert Stasiak   
19.02.2007.

   Publikacja przedstawia przykładowy proces kreowania programu wychowawczego zreformowanej szkoły. Składa się z trzech części. Dwie pierwsze części są teoretycznym opracowaniem tematu, uwzględniają definicję, podstawy prawne i zasady tworzenia programu wychowawczego, podejmują problematykę wychowania ze szczególnym zwróceniem uwagi na podmiotowość tego procesu. Trzecia część to opis sposobu opracowania tego dokumentu w Zespole Szkół w Żychlinie.

Zmieniony ( 19.02.2007. )
Więcej…